sprzedaż firmy, sprzedaż przedsiębiorstwa, szukam inwestora,

Temat: jak sformatowac baterię
witam jaksie formatuje baterie do komorki?
bo jak nowy telefon od ery dostaje to on jest w 30% naladowany..... wieć czy nei uzywać i od razu doladowac z tych 30% do 100% i ile godzin?Czy moze rozladowac te 30% do 0% i potem 10 godzin ladowac do 100%?
2 pytanie kasety mini dv do kamer to nosniki magnetyczne prawda? to dlaczego mowi sie kamera cyfrowa mini dv?
czym sei rozni cyfrowa mini dv od analogowej mini dv?

Proszę o korzystanie z przycisku "Pisownia" przed wysłaniem postu. Błędy ortograficzne nie będą tolerowane, regulamin pkt 15.
"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"
Nie kasować wpisów moderacyjnych!
Proszę to poprawić.
[_P_]

Źródło: elektroda.pl/rtvforum/topic1294844.htmlTemat: Czy tylko kaseta ?
" />Witam
Temat trochę nie typowy
Kilka dni temu chcąc po raz kolejny nagrać swojego szkraba zabrakło mi wolnych kasetek (mini dv) starych szkoda mi było kasować. Jako ze nie chciało mi się biec do sklepu postanowiłem zgrywać wszystko od razu do laptopa. Nie jest to co prawda najwygodniejsze ale były to raczej statyczne kadry. Tak się zastanawiam że gdyby był, a może jest ? taki sprzęt do rejestracji dv wielkości np. palmtopa to zaoszczędziłoby to mechanizmy kamer i odeszłaby potrzeba zgrywania. Zdaje sobie sprawę ze nie po to wymyślono "małogabarytowo" standard mini dv ale tak sobie pomyślałem ....
pozdrawiam
Źródło: swiatobrazu.pl/forumwideo/viewtopic.php?t=14314


Temat: Sony HVR-M15E
Sony HVR-M15E - Magnetowid cyfrowy pozwalający na odtwarzanie i nagrywanie w formacie HDV1080i, obsługujący DVCAM oraz DV zarówno w zwykłej jak i wysokiej rozdzielczości. Kompatybilny z standardowymi rozmiarami kaset. Kaseta DigitalMaster " pozwala na nagranie 4 godzin materiału HDV. Możliwość pracy w pozycji pionowej bądź poziomej.

Kompatybilny z standardami HDV/DVCAM/DV - HVR-M15E pozwala na pracę w formatach HDV 1080i, DVCAM oraz DV (nagrywanie i odtwarzanie).


Mechanizm dla kaset o dwóch wymiarach "Dual-size" - HVR-M15E akceptuje akceptuje kasety mini HDV, DVCAM oraz DV bez konieczności użycia specjalnego adaptora. W formacie HDV istnieje możliwość nagrania do276 minut materiału na kasecie DigitalMaster" Cassette - idealne rozwiązanie, gdy wymagane są dłuższe nagrania.


Zdolność konwersji w dół "Down-conversion" -HVR-M15E pozwala na konwersję w dół z formatu HDV1080i. Analogowe wyjścia(komponent/S-Video/Kompozyt) oraz interfejs i.LINK mogą dostarczać sygnał w standardowej rozdzielczości zarówno w formacie DVCAM, jak i DV.Przełączalny 50/60Hz. HVR-M15E jest kompatybilny zarówno z systemem zasilania 50Hz jak i 60Hz, co czyni go sprzętem pracującym na całym świecie.


Kompaktowy i prosty design- Małe wymiary HVR-M15E pozwalają na użycie tam gdzie powierzchnia robocza ma duże znaczenie.


HDV/DV IN TC - Dzieki temu możliwa jest synchronizacja kodu czasowego z zewnętrznym sprzętem - idealne rozwiązanie wspomagające dubbing oraz zgrywanie na taśmy z materiałem wyedytowanym na stacjach NLE.
Łatwa obsługa przy pomocy "Menu button"HVR-M15E przy pomocy przycisku menu umożliwia szybki dostęp do wszystkich funkcji bez konieczności użycia pilota zdalnego sterowania.


Funckja Auto Repeat - HVR-M15E posiada funkcję Auto Repeat, która pozwala na ponowny playback taśmy. Po skończeniu taśmy HVR-M15E automatycznie przewija taśmę do początku i odtwarza ją ponownie.


Reset Time Kodu - HVR-M15E posiada możliwość kasowania wartości kodu czasowego do 00:00:00:00 przez menu bądź za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Deck kupiony 2 miesiące temu, przepracowane około 60h ( do sprawdzenia ) oczywiscie na gwarancji
Cena brutto - wystawiam fakture vat 22%

kontakt : mixer_jvc@wp.pl
Źródło: aktualnosci.filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?t=14794


Temat: czy kasety miniDV nie robia sie przestarzale?
Witam.
Co do przyszłości kaset miniDV to wydaje mi się że zostaną zastąpione innymi nośnikami.
Sony w profesjonalne kamery zaczyna upychać karty SxS, obecnie drogie ale z pewnością będą tanieć.
Na co dzień pracuję na dyskach Professional Disc o pojemności 23BG.
Dysk pomieści 90 minut materiału DV, co jest całkiem sensowną długością.
Przy rejestrowaniu w MPEG IMX 50Mbps, czas spada do 45minut, ale już są dyski takie o dwu krotnej pojemności co daje również 90 minut.
Technologia zawierająca niebieski laser w kamerze jest nadal droga ale nośniki PD są relatywnie tanie (około 110zł sztuka), na aukcjach widziałem za 70 nawet.
Wg mnie dość mocna konkurencja dla kart sxs.
Dyski PD komputer rozpoznaje jako dodatkowy napęd dysków optycznych i można kopiować pliki w czasie relatywnie krótszym niż z kaset.
Mając na uwadze wygodę jaka jest przy nagrywaniu na nośnikach nie liniowych (szybki dostęp do każdego nagranego pliku, możliwość bezpośredniego ich kasowania w kamerze itp) uważam, że one są przyszłością.
Czy wygrają karty pamięci, czy dyski optyczne o dużych pojemnościach zależy pewnie w jakim czasie, która technologia stanieje na tyle, żeby mogła zostać uznana za ogólnie dostępną dla przeciętnego konsumenta.
Profesjonaliści mimo kosztów wybiorą technologię, która będzie miała rokowania na dalszy rozwój, większą pojemność, na zapis mniej skompresowanych materiałów itp.
P.S.
Celowo nie ująłem HDD w moich wywodach.
Rozwiązanie to jest raczej niszowe i takie pozostanie.
Profesjonaliści cenią wysoki transfer i ogromną pojemność dysków twardych.
Nagrywają na dyski a właściwe na stacje robocze postawione daleko za kamerą ale po kablu.
Amatorzy dostali takie w kamerze co raczej sie nie sprawdzi z powodu dużej wrażliwości dysków HDD oraz ich trudną wymienność.
Do reporterki to rozwiązanie nie wchodzi w grę. Stres, że uszkodzisz dysk i stracisz cały materiał
Źródło: aktualnosci.filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?t=10615